EPIONE. Twoje zdrowie, nasza misja.

zmień czcionkę:
zmień kontrast:
UE - logo
UE - logo

Działalność społeczna

Zapewnienie najwyższej jakości usług medycznych oraz znakomitych warunków lokalowych leczenia stanowi priorytetowy cel działalności naszej firmy. Nasi pacjenci w dużej mierze to mieszkańcy Katowic. To dla nich wyposażamy nasze placówki w najnowocześniejszy sprzęt medyczny oraz modernizujemy pomieszczenia, bo wiemy, iż pozwala to osiągnąć lepsze i szybsze efekty leczenia. Inwestując w sprzęt oraz modernizując placówki przyczyniamy się do rozwoju infrastruktury społecznej Katowic oraz poprawy estetyki miasta.

Szczególną uwagę przywiązujemy do walki o zdrowie mieszkańców Górnego Śląska. W tym celu podejmujemy szereg działań w zakresie profilaktyki oraz realizujemy narodowe programy profilaktyczne:
http://www.epione.pl/strefa-pacjenta/programy-profilaktyczne.html

EPIONE od lat angażuje się w działalność społeczną, traktując ją, jako swój obowiązek wobec otoczenia, w którym funkcjonuje. Jesteśmy członkiem społeczności Katowic i czujemy się za nią odpowiedzialni, dlatego włączamy się aktywnie w bieżące lokalne oraz krajowe projekty społeczne.POMOC DLA UKRAINY
Wspomagamy finansowo i rzeczowo mieszkańców Ukrainy w czasie toczącej się w ich kraju wojny. Przekazaliśmy darowizny na rzecz Caritas Polska oraz Fundacji Siepomaga w ramach zbiórki zorganizowanej przez polskich przedsiębiorców. Pracownicy EPIONE w naszych placówkach medycznych organizowali również zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców przebywających na terenie Katowic. Patrząc jak obecną sytuację Ukrainy, mamy nadzieję, że nasze starania pomogły, chociaż w najmniejszym stopniu.

CARITA POLSKA


SIEPOMAGA.PLSprawdż więcej na temat zbiórki na stronie:
https://www.siepomaga.pl/przedsiebiorcy-ukrainie Wspomagamy UNICEF
UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.


  Gabinet z różową wstążką / Sobota w gabinecie z różową wstążką

(USG piersi we współpracy z AVON oraz Stowarzyszeniem AMAZONKI Warszawa - Centrum)

 EPIONE wspiera najmłodszych Polaków i ich Rodziny — mieszkańców Białorusi uczestnicząc w akcji „Podarujmy dzieciom święta” w ramach Fundacji na rzecz pomocy dzieciom z Grodzieńszczyzny.
 

 

 
 Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi
(bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat) 
realizowany do marca 2018 roku.

 

 Wspieramy akcje Movember Polska

Celem akcji Movember jest przełamywanie tabu nowotworów wśród mężczyzn oraz poszerzanie świadomości społecznej o problemach zdrowotnych. Ponieważ wszyscy jesteśmy narażeni na choroby nowotworowe. 


 
Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy
(bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet w wieku 25 – 59 lat) 

 
Wspołpracujemy z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach.

W naszych Zakładzie Opieki Długoterminowej prowadzone były zajęcia plastycznych z udziałem pensjonariuszy EPIONE oraz studentów ASP Katowice.
Celem projektu była próba poprawienia jakości życia poprzez sztukę. Działania artystyczne były podejmowane w celu osiągnięcia jak najwyżej możliwego rozwoju osoby zgodnie z jej indywidualnymi możliwościami.

Uczestniczyliśmy również w m
iędzynarodowej konferencji SPACE BEYOND w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, podsumowującą projekt "Ciało Zmienne" studentów Pracowni Rysunku I Roku /Katedra Malarstwa/ realizowanego z podopiecznymi Zakładu Opieki Długoterminowej EPIONE w Katowicach, który wpisuje się w ideę edukacji poza pracownią " Druga Przestrzeń".

 


 

Program wczesnego wykrywania Raka Płuc
we współpracy z Instytutem Chorób Płuc i Gruźlicy w Warszawie:

(bezpłatna tomografia komputerowa płuc dla osób w wieku 50-70 lat)
realizowany do grudnia 2018 roku.
 Programy profilaktyczne zdrowotne we współpracy z Urzędem Miasta Katowice


 
• bezpłatne szczepienia przeciwko grypie
• bezpłatna szkoła rodzenia
• profilaktyka próchnicy dla dzieci miasta Katowice
 

 

Pilotażowy program POZ Plus we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz Unią Europejską realizowany do końca 2019 roku w dwóch placówkach EPIONE Janów oraz Ligota,Diagnostyka Osteoporozy - badania densytometryczne
(badania cykliczne wykonywane w Osteobusie)


 


EPIONE współpracuje również lokalnymi organizacjami, fundacjami, stowarzyszeniami czy lokalnymi aktywistami, aby wspomagać naszą Śląską społeczność:
 "OKNO ŻYCIA"  to specjalnie przygotowane miejsce, w którym każda matka może anonimowo zostawić nowonarodzone dziecko nie narażając je na śmierć lub inne niebezpieczeństwa.
 Partner Medyczny - Silesia Rebels - pierwsza drużyna Ligi Football'u Amerykańskiego na Śląsku
(stała współpraca w ramach lokalnej społecznosći zawodników)


Festyny i inicjatywy lokalne.


 XVII Festyn Parafialny na Osiedlu Tysiąclecia


 
 

Zabezpieczenie medyczne lokalnych społecznych imprez masowych na terenie Śląska
(Festiwal Piosenki Religijnej i Ekologicznej EKOSONG, Piesza pielgrzymka kobiet/mężczyzn do Piekar Śląskich, Rekoronacja Figury Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie, Jarmark Świąteczny na Nikiszowcu, coroczne obchody Święta Kwitnących Głogów,
Certyfikat Dobroczyności - Fundacji Szlachetny Gest


 Działalność edukacyjna - umożliwienie zdobycia wiedzy praktycznej studentom
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego 

Wspieranie programu organizowanego przez Urzędu Miasta Katowice pod nazwą Aktywny Senior 60+ skierowanego dla mieszkanców Katowic którzy ukończyli 60 rok życia poprzez rabaty dostępne
w naszych placówkach,

 

Wspieranie programu organizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod nazwą Karta Dużej Rodziny skierowanego dla rodzin 3+, poprzez rabaty dostępne w naszych placówkach,


 

 
Promowanie idei Budżetu Obywatelskiego wsród naszych Pacjentów w ramach dzielnic
w których znajdują się placówki EPIONE.

 


Wspieranie działaności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wspieranie działalności Maltańskiego Domu Pomocy Środowiskowej
dla Osób Niepełnosprawnych w Katowicach.

  
Wspieranie działalności Fundacji na Rzecz Osób
Niewidomych i Niepełnosprawnych POMÓŻ I TY
 


 

  • wspieranie akcji XVI Festyn Parafialny na Osiedlu Tysiąclecia
  • wspieranie działalności Uczniowskiego Klubu Hokejowego "UKS Zagłębie" z Sosnowca
  • wspieranie działalności Parafii św. Antoniego w Chorzowie
  • Europejskie Dni Dziedzictwa 2011