Ankieta satysfakcji
Państwa opinie i uwagi
na temat naszej
działalności stanowią
dla nas cenne źródło
informacji.

Aktualności

Ugryzł Cię kleszcz! Zbadaj kleszcza i upewnij się, że nie jesteś zarażony groźną bakterią.

Weterynaryjne Laboratorium Diagnostyczne LABO-VET w Czechowicach-Dziedzicach
oferuje badania kleszcza metodą PCR na obecność bakterii i pierwotniaków będących czynnikami etiologicznymi chorób odkleszczowych.  W skład analizy wchodzi identyfikacja fragmentów DNA specyficznych dla bakterii Borrelia burgdorferi oraz pierwotniaków Babessia sp., a także bakterii z rodzaju Anaplasma/Ehrlichia.

Przychodnia EPIONE nr 2, Katowice - Ligota, ul Piotrowicka 68; tel. (32) 204 64 70, pon-pt 8.00-18.00 jest jedynym punktem w Katowicach, w którym można pozostawić materiał do badania, czyli kopertę z zapakowanymi kleszczem.
Oferowana przez laboratorium analiza pozwala stwierdzić czy kleszcz jest nosicielem bakterii wywołujących boreliozę czy anaplazmozę lub pierwotniaka odpowiedzialnego za babeszjozę. Taka szybka identyfikacja pozwala na przedsięwzięcie niezbędnych działań, jeszcze zanim wystąpią objawy choroby bądź uniknięcie niepotrzebnego stosowania antybiotyków.

Uruchomiona została strona internetowa: sprawdzkleszcza.pl gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat sposobu wysłania kleszcza do badania. Wystarczy wejść na nasza stronę, wybrać odpowiedni pakiet, wypełnić formularz, dokonać automatycznej płatności  i wysłać do nas kleszcza.Sposób wysłania kleszcza jest niezwykle prosty, po usunięcia wystarczy go zawinąć w wilgotną ligninę lub chusteczkę, włożyć do woreczka strunowego (lub innego zamykanego woreczka foliowego) i całość włożyć do koperty. Do koperty należy również włożyć zlecenie wygenerowane ze strony po dokonaniu płatności.
 
wróć do aktualności