EPIONE. Twoje zdrowie, nasza misja.

zmień czcionkę:
zmień kontrast:
UE - logo
UE - logo
Ankieta Jakości EPIONE
Państwa opinie i uwagi
na temat naszej
działalnośc
i stanowią
dla nas cenne źródło
informacji.

Aktualności

W dniu 5 maja odbyła się publiczna prezentacja projektu "Ciało Zmienne" studentów Pracowni Rysunku I Roku /Katedra Malarstwa/ realizowanego z podopiecznymi Zakładu Opieki Długoterminowej EPIONE w Katowicach, który wpisuje się w ideę edukacji poza pracownią " Druga Przestrzeń".
Po wernisażu odbyło się spotkanie, z jednym z pensjonariuszy EPIONE, jednocześnie artystą plastykiem, Panem Andrzejem który odpowiadał na pytania osób zgromadzonych na wernisażu na temat swojej twórczości.

Cykl zajęć studentów ASP według tematu przewodniego edukacja poza pracownią "Druga Przestrzeń" odbył się po raz pierwszy w Zakładzie Opieki Długoterminowej EPIONE, który obejmuje całodobową opieką i leczeniem osoby przewlekle chore oraz osoby, które przebyły ostrą fazę leczenia szpitalnego, mają ukończony proces diagnozowania, leczenia operacyjnego lub intensywnego leczenia zachowawczego i nie wymagają już dalszej hospitalizacji.
Projekt studentów to 5 warsztatów- zajęć plastycznych z udziałem pensjonariuszy EPIONE. Celem projektu była próba poprawienia jakości życia poprzez sztukę. Działania artystyczne były podejmowane w celu osiągnięcia jak najwyżej możliwego rozwoju osoby zgodnie z jej indywidualnymi możliwościami dokonanymi dzięki uzyskaniu poprawy motoryki ruchu, a także poprawę procesów poznawczych i pogłębienie umiejętności w zakresie adaptacji społecznej, które to wartości decydują o jakości kontaktów z innymi ludźmi. Przede wszystkim chodziło jednak o sprawienie uczestnikom warsztatów autentycznej radości w kontakcie z działaniami artystycznymi.
Prezentacja to zarówno efekt pracy twórczej pensjonariuszy EPIONE wypowiadających się poprzez tematy /moja kolorowanka, my, ulubione miejsce, wiosna, słowo/ jak i prac studentów inspirowanych ideą Ciała Zmiennego w ramach owej Drugiej Przestrzeni, w której zobaczymy rysunki, fotografie, animacje, działania przestrzenne.

Studenci uczestniczący w projekcie:
Katarzyna Bogucka
Piotr Desperak
Monika Falkus
Pavlo Kazmin
Karolina Konopka
Martyna Majchrowicz
Patrycja Modrzyńska
Justyna Urbanek
Adrian Zert

Prezentacja będzie trwać do 16 maja, prace naszych podopiecznych można oglądać w holu na I piętrze w budynku ASP.

Fotorelacja z wernisażu.fot. Krystian Szafrański
Dział Marketingu i Sprzedaży EPIONE
wróć do aktualności