Bezpłatna Rehabilitacja Domowa dla osób posiadających orzeczenie o znacznym stopniem niepełnosprawności na terenie woj. opolskiego.
Rehabilitacja EPIONE realizuje bezpłatną rehabilitację domową dla osób posiadających orzeczenie
o znacznym stopniem niepełnosprawności na terenie:
-
woj. opolskiego:
m.in. w miastach takich jak -. Opole , Kędzierzyn Koźle , Nysa , Brzeg , Kluczbork , Prudnik , Strzelce Opolskie , Namysłów , Krapkowice , Głuchołazy , Głubczyce , Zdzieszowice , Olesno , Ozimek , Grodków , Praszka , Paczków , Zawadzkie , Gogolin , Otmuchów , Niemodlin , Kietrz , Wołczyn , Lewin Brzeski , Głogówek , Tułowice , Dobrodzień , Byczyna , Kolonowskie , Baborów , Prószków , Leśnica , Gorzów Śląski , Biała , Korfantów , Ujazd i inne
-
Umów rehabilitacje domową
pod nr tel. 518 385 717
Jakie są wymagania, aby skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji domowej:
-
Należy posiadać jeden z poniższych dokumentów:
- orzeczenie o znacznym stopniem niepełnosprawności lub I grupę inwalidzką
- orzeczenie z ZUS o niezdolności do samodzielnej egzystencji
-
Skierowanie od dowolnego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego na rehabilitację w warunkach domowych
Ustawa z dnia 9 maja 2018 r. o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności określa zakres wsparcia osób, które posiadają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych. Wśród zmian jedną z najważniejszych jest zwiększenie dostępności do rehabilitacji.
Rehabilitacji dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym.
- 1. Uzyskanie orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności. Kto je wydaje? W szczególności wojewódzkie oraz powiatowe zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności oraz MON, MSWiA, ZUS, KRUS.
-
2S. Pacjent umawia się w trybie uprzywilejowanym do odpowiedniego lekarza specjalisty (w przychodni z kontraktem z NFZ). Nie musi mieć skierowania.
2. Pacjent udaje się do lekarza POZ / ubezpieczenia zdrowotnego. Lekarz ocenia jego stan zdrowia i wystawia skierowanie na rehabilitację. -
3S. Lekarz specjalista ocenia stan zdrowia pacjenta i kieruje go do szpitala na leczenie w trybie stacjonarnym, lub kieruje do ośrodka rehabilitacji.
3. Pacjent udaje się do ośrodka rehabilitacji, posiadającego kontrakt z NFZ. Ich adresy znajdują się na stronach internetowych wojewódzkich oddziałów NFZ. Można je poznać także dzięki infolinii.
-
4. OŚRODEK REHABILITACJI:
Pacjent przedstawia orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz dokumentację medyczną i skierowanie. - 5. Ośrodek układa dla pacjenta harmonogram rehabilitacji wg planu terapii (leczenie ambulatoryjne w placówce, opieka domowa lub w oddziale dziennym).
- 6. Pacjent przechodzi kolejne zabiegi zgodnie z planem.
- 7. Po zakończeniu zaplanowanej terapii lekarz ocenia jej efekty i podejmuje decyzję co do dalszego planu rehabilitacji (np. kolejne zabiegi lub zakończenie).
Więcej informacji:
- http://nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/rehabilitacja-osob-ze-znacznym-stopniem-niepelnosprawnosci,328.html
- https://kif.info.pl/rehabilitacja-osob-ze-znacznym-stopniem-niepelnosprawnosci/