EPIONE. Kompleksowa Opieka Medyczna

zmień czcionkę:
zmień kontrast:
UE - logo
UE - logo
Ankieta Jakości EPIONE
Państwa opinie i uwagi
na temat naszej
działalnośc
i stanowią
dla nas cenne źródło
informacji.

Aktualności

Pozwólmy sobie żyć dłużej!  Bezpłatne Badania Mammograficzne.
 

 • Od Listopada 2023 w naszych placówkach dostępny jest program PROFILAKTYKI RAKA PIERSI skierowanej dla kobiet wieku 45–74 lat które są najbardziej zagrożone zachorowaniem na raka piersi w ramach którego wykonywane są bezpłatne badania mammograficzne.


Gdzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne?
 • Przychodnia EPIONE nr 2, ul. Piotrowicka 68, Katowice - Ligota
  tel. (32) 411 00 00  wew. 2
  następnie wew. 3
 • Przychodnia EPIONE nr 3, ul. Zawiszy Czarnego 7a, Katowice- Tysiąclecia
  tel. (32) 411 00 00  wew. 3.
  następnie wew. 3
Wystarczy zgłosić się osobiście lub umówić się na wizytę telefonicznie.

Mammografy znajdujące się w EPIONE to najwyższej jakości sprzęt medyczny.

 • Narodowy Fundusz Zdrowia w trosce o zdrowie mieszkanek Katowic zaprasza wszystkie Panie w wieku 45-74 lat, które przez ostatnie 2 lata nie miały wykonywanego badania mammograficznego na bezpłatne badania profilaktyczne piersi.
 • Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 23% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek, a ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia.
 • Najlepszy sposobem wczesnego wykrywania nieprawidłowych zmian w piersi jest mammografia - badanie bezpieczne i bezbolesne.
Zmiany nowotworowe wcześnie wykryte pozwalają na szybkie podjęcie leczenia nie dopuszczając do dalszego rozwoju choroby i umożliwiają całkowite wyleczenie.


Informacje dotyczące Programu
 • Programem nie mogą być objęte Kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Więcej informacji o programie:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/bezplatna-mammografia-dla-kobiet-45-74-lat-oraz-refundacja-terapii-lekowej-raka-piersiwróć do aktualności